8 Aralık 2012 Cumartesi

Mortal Kombat Türkçe Hikayesi (Başlangıç-Bitiş)


Zamanın başlangıcında iki varlık vardı. ''Elder God''lar ve ''One Being''. ''One Being'' gücünü tanrılardan(Elder Gods) emiyordu. Tanrılar kendilerini korumak için ''One Being'''e karşı savaştılar. Tanrılar sonunda ''Kamidogu'' adında 6 silah yaptılar. Silahı kullandıklarında ''One Being'' parçalandı, buna rağmen bilinç hayatta kaldı. Kamidogu ''One Being'' içinde altı farklı yerde kayboldu.Bunlar altı ana realm(alem) idi: Earthrealm(dünya), Netherrealm, Outworld, Orderrealm, Chaosrealm ve Edenia. Her Kamidogu bu alemlerin özünü oluşturuyordu.

Daegon
Taven
Alemler oluştuktan uzun zaman geçmeden Edenia'nın koruyucu tanrısı Argus ve büyücü karısı Delia'nın iki oğlu oldu: Taven ve Daegon. Delianın gelecekle ilgili kehanetleri vardı. Bunlardan biri çok güçlü ve sayısız Mortal Kombat savaşçıları yüzünden alemlerin(realm) yok olacağı.(Bahsedilen durum Armageddon'dur). Elder God'lar Armageddon'u önlemek için Argus ve eşinden korunacak bir yer talep ederler. Delia Armageddon'un Edenianın güneyinde bir kraterin doruğunda olacağını tahmin etmektedir. Bu yüzden Argus Kraterin altında bir pramit inşa eder. Bu sırada Delia da Blaze'i yaratır. Blaze Mortal Kombat savaşçılarını durduracak gücü içermektedir. Argus tüm savaşçıların yok olmasını isterken, Delia'nın daha merhametli bir tutumu vardı: savaşçıları güçsüzleştirmek. Çocuklarını bir rekabetin içene koymaya karar verdiler. Hangisi Blaze'i yenerse, o Blaze'den gelecek güç ve yeteneklerle Edenia'nın yeni koruyucusu olacaktı. Blazei le olan karşılaşmalarında her iki kardeş de babalarının dünyadaki tapınaklarının birinden kılıç, annelerinin tapınaklarının birinden de zırh alacaklardı. Her zırh bir Mortal Kombat savaşçısını yendiği ve gücünü boşalttığı anlamına gelecekti. Bu sayede kimin seçileceğine karar verilecekti. İki kardeş Argus'un Edenia'daki tapınağında yakalandılar ve donduruldular. İkisi de dünyadaki onları koruyan ejderhalarla birlikte bilinmeyen bir dağın içine yerleştirildiler. Altın ejderha ''Orin''  Taven'ı, kızıl ejderha ''Caro'' Daegon'u kolluyordu. Blaze'in işareti ile (Armageddon başladığında) görevlerine başlamaları için buzlarını çözüp uyandıracaklardı.


Raiden
Shinnok
Elder Godlar tüm alemleri yukarıdan izliyor ve idare ediyordu. Ancak Shinnok adlı bir Elder God açgözlülük yaptı ve dünyayı kendisi için istedi. Elder God'lar bunun üzerine Yıldırım tanrısı olarak bilinen ''Raiden'' adında genç bir tanrıyı dünyanın koruyucusu yaptılar. Raiden ve Shinnok arasındaki sert çekişme  yüzünden dünya yüzyıllar boyu karanlık zamanlar yaşadı. Daha sonra Raiden Shinnok'ın ''amulet'' adında mistik bir nesne ile Elder God'lar karışamadan dünya içerisinde gezinebildiğini farketti. Raiden, Elder God'ların yardımıyla Shinnok'ın amületini elinden aldı ve Netherrealme sürgün etti, kötü şeyler yapanların cezalandırıldığı yer.  Netherrealm zamanın başlangıcından beri vardı. Bir çok ismi vardı: Cehennem gibi... Shinnok uyandığında kendini Netherrealmin sahibi şeytanla savaşırken buldu. Şeytan, Shinnok'ın Elder Godlarla savaşırken yanında olan ruhları kullandı. Sonunda Shinnok kendini harap bir şekilde cehennemin dibinde buldu.

Netherrealm
Efsaneye göre 6 Kamidogu ve Amulet'e sahip olan gerçek güce sahip olacak ve tüm var oluşları (realmler) birleştirerek ''One Being''in geri gelmesini sağlayacaktı. Raiden tüm realmlerin yok olmasını önlemek için amuleti Asya'da bir tapınakta gizledi ve amuleti korumak için dört gardiyan görevlendirdi. Bu gardiyanlar alemleri oluştur 4 temel elementi simgeliyordu.(MK Sub-Zero Mithologies oynayanlar cümlenin başında bunların ne olduklarını anlamışlardır hemen.) : Ateş, Su, Toprak(Dünya), Hava(Rüzgar). Amulet dünyada kaldığı zaman içerisinde, Shinnok da Netherrealm'de tutsaktı. Shinnok uzun yıllar şeytanın işkencelerine maruz kaldı, taki bir büyücüyle karşılaşana dek: Quan Chi. Önceleri bir ''Oni'' olan Quanchi, daha sonra öğrendiği büyü sayesinde dış görünümünü değiştirdi.

Shinnok ve Quan Chi
Quan Chi Shinnok'a bulunduğu hapishaneden kaçabilmesi ve hatta Şeytanı yenebilmesi için yardım edebileceğini söyler. Quan Chi'nin tek istediği Shinnok'ın yanında yer almak ve güçtü. Shinnok kabul eder ve yüz yıllar süren bir savaş başlatırlar. Sonunda şeytanı yenerler ve Netherrealm'in kontrolünü ellerine alırlar. Artık Shinnok Netherrealm'in hakimidir ama elde ettiği başarıyla yine de mutlu değildir. Netherrealm ateş ve külden ibarettir ve hükmettiği de şeytanlar ve iblislerdir. Shinnok daha fazlasını istemektedir; Shinnok istiyorsa Quan Chi bir yolunu bulmalıdır.Onaga (The Dragon King)
Tarihin bilinmeyen bir zamanında ''Onaga'' namı diğer ''The Dragon King'' Outworld'ün hakimiydi. Onaga Outworl'ün diğer alemleri birleştiren ilk hükümdarıydı. Onaga diğer realmleri fethediyor ve onların gücünü Outworld'e ekliyor ve sahip olduğu alanı genişletiyordu. Onaga'nın şimdiye kadar hiç yenilmemiş bir ordusu vardı. Onaganın kalbinden gelen bir güç sayesinde Onaga ölen askerlerini tekrar tekrar canlandırabiliyordu.  Bu sayede Onaga sonsuza kadar yaşamayı umuyordu. Yardımcıları olulşturdukları bir büyü sayesinde Onagayı Son ejder yumurtası içine sığacak şekilde küçültüp onun içine koyacaklar, bu sayede ölümsüzlüğü garantilenecekti. Tam bu aşamada Onganın güvenilir bir danışmanı olan ''Shao Kahn'' isyan eder ve Onaga'yı zehirler. Onaga'nın gidişiyle Shao Kahn kontrol'ü ele alır. Ancak Onaga'nın haricinde Shao Khan Outworld'e birleşmiş alemler şeklinde hükmetmez.

Shao-Kahn
Onaga gibi Shao-Kahn da küçük alemleri fethederek gücünü ve hakimiyet bölgesini genişletir. Binlerce yıl boyunca irili ufaklı alemleri fethederek gücünü arttırdı. Sonunda daha fazla güç elde etmek için Outworld kadar büyük alemleri de fethedebilecek güce ulaştı. Edenia'yı fethetmek için kutsal turnuvayı(Mortal Kombat) kazanması gerekiyordu. Bu sayede iki realmi(alemi) birleştirebilecekti. Edenia savaşçılarının gayretlerine rağmen Kahn turnuvayı 10 kez kazanır. Edenia'nın mavi gökyüzünde açılan portallar sayesinde Kahn'nın yıkıcı ve istilacı ordusu bu dünyaya girer. Edenia'nın kıralı King Jerrod, Khan tarafından öldürülür ve karısı Sindel'i Shao Khan kraliçesi olarak alır, kızı Kitana'yı da kabul eder. Sindel Shao-Kahn'nı Kitana'yı kişisel koruyucusu ve suikastçisi olacak şekilde eğitmeye ikna eder. Ancak Sindel Kahn'nın karısı olmayı kabullenemez ve intihar eder. Shao-Khan Sindel'in ölümden sonraki hayata geçişini önlemek için onu Outworld'de saklar, sevgilisinin bu kadar çabuk gitmesine izin vermez.

Kitana
Sindel

Great Kung-Lao
Birkaç milenyumdan(bin yıl) sonra Edenia ve diğer irili ufaklı realmlerin fethiyle ve Outworld'e eklenmesiyle Shao Kahn yönünü dünyaya(Earthrealm) çevirir. Shang-Tsung'u dünyaya gönderip kutsal turnuvayı kurup dünya ve kendi savaşçıları arasında rekabeti başlatmak üzere görevlendirir. Turnuvayı kazanan 50 yıl yeni başlayacak turnuvaya kadar şampiyon olacaktı. Shao-Kahn üst üste on kez turnuvayı kazanması şartıyla dünyayı alabilecekti. ''Great Kung Lao'' (Kung-Lao'nun ve bir rivayete göre Liu-Kang'in atası)  Shan-Tsung'u yenerek Mortal Kombat şampiyonu olur. Kung-Lao sadece bir jenerasyon Shang-Tsung'un gizemli silahı ''Goro'' adında Shokan prensiyle karşılaşana kadar ünvanını koruyabilir. Goro dokuz turnuva boyunca ard arda Outworld'e zaferi getirir.


Shang-Tsung
Goro

Shujinko
Shao-Kahn'ın ihanetiyle gizemli ölümünden yüzyıllar sonra Dragon King ''Onaga'' gizlice fiziki bedenine dönmenin yollarını arar. Kendini bir parıltı şekline ''Shujinko''ya gösterir ve ona dünyanın sıradaki Mortal Kombat turnuvasındaki yeni koruyucusu olarak seçildiğini söyler. Kendisinin de  Elder God'ların temsilcisi Damashi olduğunu söyler. Shujinko'yu bunu kanıtlaması için bir görevi tamamlaması gerektiği şeklinde kandırır. Ona ''Kamidogu''ları değişik realmlerde arayıp bulmasını ve Nexus adında bir yere getirmesini söyler.Nexus


(Mortal Kombat Sub-Zero Mithologies başlangıcı)Yeni Mortal Kombat başlamadan bir süre önce Quan Chi Elder Sub-Zero ile ''amulet''i geri almasına yardım etmesi konusunda anlaşır(Lin-Kuei klanı ile). ''Sub-Zero'' Ateş, Su, Toprak ve Rüzgar tanrılarını yenerek ''amulet''i alır ve Quan Chi'ye verir. Quan Chi bunun sahtesini yapar ve Shinnok'a verir, gerçek olanı ise kendisinde saklar. Daha sonra Raiden Sub-Zero'yu bulur ve yaptığı yanlışlığı anlatarak ''amulet''i geri almasını ister. Sub-Zero Netherrealme geri döner ve amuleti Shinok'tan geri alır. (Mortal Kombat Sub-Zero Mithologies sonu)

(Mortal Kombat 1 başlangıcı) İki yıl sonra onuncu Mortal Kombat'ı kazanmak ve dünyayı kurtarmak için dünyanın en iyi savaşçıları bir araya toplanır: Sonya, Liu-Kang, Jhonny Cage. Raiden'ın da yardımıyla dünya savaşçıları kazanır ve Liu-Kang şampiyon olur. Lin-Kuei klanına rakip bir klanın üyesi, aynı zamanda daha önce Sub-Zero tarafından öldürülmüş ''Scorpion'' adında bir savaşçı turnuvada Sub-Zero ile tekrar dövüşür ve kendi katilini cezalandırır.(Sub-Zero ve Scorpion, Quan Chi tarafından aynı görev için seçilmişlerdi (Elementler'in Kutsal Haritasını bulmak) ve karşılaştıklarında Sub-Zero o zamanlar adı Hanzo Hasashi olarak bilinen ninjayı öldürmüştü. Quan Chi Scorpion'u kandırıp hem ailesi hem de klanını Sub-Zero'nun yok ettiğine inandırır. Aslında Quan Chi verdiği görevde başarısız olan Hanzo Hasashi yani Scorpion'a kızdığı için ailesi ve klanını yok etmiştir.)(Mortal Kombat 1'in sonu)

Sub-Zero
Scorpion
Liu-Kang
Sonya
Cage


(Mortal kombat 2 başlangıcı) Shang-Tsung'un kaybetbesiyle Shao-Kahn kurallar gereği dünya üzerindeki hakkını kaybeder. Liu-Kang'e kızgınlığından dolayı da ''Baraka'' önderliğinde kalabalık ''Tarkatan'' ordusunu ''Whu Shi Akademisi'ne'' saldırtır. Liu-Kang'in bir çok rahip arkadaşı öldürülür. Bu olay Liu-Kang'i kızdırır ve Outworld'e onların peşinden gider. Liu-Kang yalnız değildir. Kung-Lao, Johnny Cage ve kaybolan Sonya'yı arayan Jackson Briggs(Jax) da onunla birlikte intikam için Outworld'e giderler. Shao Khan'ın bir çok tuzağını bertaraf edip sonunda Sonya'yı kurtarırlar. (Mortal Kombat 2'nin sonu) 

Baraka
Jax
Kung-Lao
(Mortal Kombat 3 başlangıcı) Shao Kahn Kraliçe Sindel'i dünyada diriltip iki dünyayı birleştirir. Dünya savaşçıları Shao Kahn ve tehditini ortadan kaldırmak için yeniden birleşirler. Shao Kahn  ciddi şekilde yaralanır ve kaybettiği sırada Edenia da Outworld'den ayrılır ve eski haline döner. (Mortal Kombat 3'ün sonu) (Mortal Kombat Shaolin Monks oyunu MK2 ve MK3 hikayesini içerir)

(MK4 başlangıcı) Bu esnada Shinnok Netherrealmde kaybettiklerini geri almak için bir ordu toplar. Dünyadan Noob-Saibot, Edenia'dan Tanya gibi Dünya, Outworld ve Edenia'daki yandaşlarının yardımıyla Netherreal'den edenia'ya kaçar. Edenia'yı alabilmek için Kraliçe Sindel ve Kitana'yı kaçırma, yakıp yıkma , yok etme ve Elder God'lar ve diğer düşük seviyeli tanrıları dahi öldürme pahasına yoluna devam eder.

Fujin
Noob-Saibot
Tanya

MK4 Intro (TR alt yazılı)


Fujin ve Raiden dünyaya kaçarlar ve tehdidi ortadan kaldırmak için dünya savaşçılarını toplarlar. Uzun ve çetin bir savaşın ardından, sonunda Liu-Kang Shinnok'ı yener ve yeniden MK4'ün şampiyonu olur. Shinnok tekrar Netherrealm'e sürgün edilir. Scorpion ailesinin ve klanının başına gelenlerinin sorumlusunun Quan Chi olduğunu öğrenir. Tam Quan Chi Scorpion'u Netherrealme sürecekken Scorpion Quan Chi'yi yakalar ve ikisi de Netherrealm'e sürülür. (MK4 sonu). Aşağıdaki videodan Quan Chi ve Scorpion'un Netherrealme gidişini izleyebilirsiniz.


MK4 Scorpion Türkçe alt yazılı oyun sonu introsu

 


Deadly Alliance
(MK Deadly Alliance yani MK5 başlangıcı) Quan Chi Netherrealm'den bulduğu gizli bir geçit sayesinde kaçar. Kaçtığı sırada Onaga'nın ordusunu nasıl dirilteceği hakkında bilgi edindiği yazıtlara rastlar. Shang-Tsung ile güçlerini birleştirip Realmlere hükmetme karşılığında anlaşır. Quanci Shang-Tsung'un tapınağında bir ''Soulnado'' kurar ve Shang-Tsung güçlerini kullanarak Onaga'nın yenilmez ordusunu tekrar canlandırmaya başlar. Quan Chi ve Shang-Tsung Shao-Kahn'a tahtında saldırır ve öldürürler. Daha sonra ise öldürdüklerinin Shao-Kahn'ın zayıflatılmış bir klonu olduğu ortaya çıkacaktır. Bu sayede Shao-Kahn kaçmıştır. Ve en büyük tehditleri mevcut Mortal Kombat şampiyonu Liu-Kang'i de öldürürler. Raiden tekrar yaklaşmış olan tehdit karşısında dünya savaşçılarını toplar. Ayrıca realmi Outworldle birleşmiş ''Nitara'' ve kendi topraklarını ''Deadly Alliance'dan'' korumak isteyen ''Li-mei''. Yeniden Programlanıp Sonya ve Jax'ın bulunduğu ''Special Force'' için çalışan ''Cyrax'', Shang-Tsung tarafından kör edilen ''Kenshi'' gibi yeni isimler de gruba eklenmiştir. Malesef tüm kahraman savaşçılara rağmen ''Deadly Alliance'' kazanır. En son Raiden kalmıştır...(MK5 Deadly Alliance sonu)

Cyrax
Kenshi
Li-mei
Nitara


Aşağıda MK Deadly Alliance hikayesi giriş kısmını anlatan videoyu izleyebilirsiniz.

MK Deadly Alliance intro (TR altyazılı)


Shujinko'nun Damashi'nin verdiği görevi tamamlaması 41 yıl sürdü. Sonunda son Kamidogu Edenia Kamidogu'sunu da diğer beş Kamidogu gibi Nexus'a yerleştirdi. Onaga hapsedildiği ejder yumurtasından Ninja ''Reptile'' bedeniyle birleşerek sonunda Shujinko'nun Damashi olarak bildiği halinden fiziki bedenine kavuşur. Shujinko olan biteni şaşkınlıkla izler. Son Kamidogu'yu koyduğunda Elder God'ların geleceğini sanıyordu. Onaga olan biteni yani onu kandırdığını söyler. Shujinko'nun hayatı bu amaç uğruna geçmişti ve sonunda ölecekti. Son anda dünya portalıyla dünyaya kaçabildi.Reptile
Onaga'nın yeniden dirildiği an(MK6 Deception başlangıcı) Bu esnada yenilen ordusundan geriye tek başına Shang-Tsung ve Quan Chi ile yüzleşecek Raiden kalmıştı. Raiden iyi bir şekilde karşı koymaya çalışsa da Deadly Alliance'a karşı dayanamaz. Deadly Alliance kazanır. Ancak Shang-Tsung Quan Chi'nin Amulet'ine (Shinnok'a sahtesini vermişti) göz diker ve bu uğurda savaşırlar. Ancak Quan Chi amuletin de verdiği güçle rahatlıkla Shang-Tsung'u yener. Ancak Dragon King:Onaga'nın Outworld'e dönüşüyle zaferi kısa sürer. Aşağıdaki videodan Deceptionun başlangıcını izleyebilirsiniz.

MK Deception intro (TR alt yazılı)
Quan Chi Onaga'yı durdurmya çalışsa da etkili olamaz. Shang-Tsung ve Raiden de düştükleri yerden kalkarlar ve bu büyük tehdite karşı yeni bir itifak oluştururlar. Tüm güçleriyle Onaga'ya saldırırlar. Ancak etkili olamazlar. Raiden tüm tanrısal özünü açığa çıkarara bir patlama oluştursa da oluşan patlamada Onaga hayatta kalır ve Quan Chi'nin Shinnok'tan gizlediği ''amulet''i de alır.

Bir süre sonra üzerindeki Onaga'nın kara büyüsü etkisiyle tarınsal özü zayıflamış halde Raiden dünya savaşçılarını toplar. Şimdiyse dünya halklarının kendi dünyalarını düşürdüğü hale kızgındır (Onaga'nın kara büyüsünün etkileri). Shujinko'nun aptalca Kamidogu'ları realmlerden toplayıp Onaga'nın gelişine sebep olduğunu öğrenince iyice öfkelenir. Sabrı taşmıştır ve dünyayı bu hale getirenleri cezalandırmaya karar verir. Shujinkoyu vahşice öldürmek ister ama Shujinko elinden kaçar. Raiden dikkatini Liu-Kang'in ölü cesedine odaklar. Liu-Kang'in cesedini mezardan çıkarır ve derinlerde Houan denilen yüzyıllar önce yok edilen eski büyücülere ait tapınaklara götürür. Houan'ların ölüleri kontrol etmek için kullandıkları pranga ve kelepçelere Liu-Kang'in bedenini bağlar. Tapınak duvarlarındaki büyülü sözleri gök gürlemeleri ve şimşekler eşliğinde eski dostunun bedenine doğru okur. Liu-Kang'in cesedi artık Raiden'ın kontrolündedir.  Dünyayı bu halinden kurtarması için Liu-Kang'i görevlendirir.

Onaga dünya savaşçılarını canlandırır ve kendi askerleri olarak kullanır. Onaga Edenia'da Tarkatanlarla anlaşarak kontrolü sağlar ve gizlice Kamidoguları nasıl birleştirip gerçek güce sahip olabileceğinin yollarını arar. Bu esnada Shujinko ise kalan savaşçıları Onaga'ya karşı toplar, kısa süre sonra kendi savaş güçlerini oluştururlar. Shujinko tüm savaşçıların güçlerini kendinde toplayarak tüm altı Kamidoguyu parçalar, oluşan güç sayesinde Onaga'ya saldırır. Sonunda Onaga yenilir. Nightwolf Netherrealmin derinliklerinden gelir, yere bir şekil çizer, Onaga'nın ruhunu çekecek sözleri de yazar. Nightwolf atalarından kalma bir yöntemi kullanır:''Günah Emici''. Netherrealme gitmeden önce halkının tüm günahlarını da almıştı ve bu yükü yeterince taşıdı. Onaga'nın ruhu şekillerde belirirken Nightwolf tüm ganahları Onaga'ya aktarır ve bu şekilde Onaga bu yükle birlikte Netherrealme gider. (MK6 Deception sonu)


Onaga fetihlerine devam ederken ''Delia''nın tahminlerinde olduğu gibi Armageddon başlamak üzeredir. Ancak Daegon bilinmeyen bir neden yüzünden yarışın başlayacağı andan  yüzlıllar önce ''Caro''nun ''Blaze'' ile teması kopunca uyandırılmıştır (Bir ravayete göre yakalandığı anda Dragon King'in yumurtasını izliyordu). Deagon görevin amacını öğrenir ve sahip olabileceği gücü saplantı haline getirir. ''Red Dragon'' klanını kurar (kendini uyandıran kızıl ejder (Red Dragon) Caro'dan adını alır) ve Caro'yu kendisine portallar açması için esir eder. Red Dragon klanını, öncelikli amacı Blaze'yi bulmak ve ''Taven''i öldürmek olan güçlü bir suç örgütüydü.

Taven Onaga'nın dönüşüyle zamanında uyandırılınca ''Red Dragon'' savaşçılarının saldırısına uğrar. Taven babasının tapınağına gider yalnız kendisi için hazırlanan kılınç çalınmıştır. Lin-Kuei klanının sahiplendiği annesinin tapınağına gider ve kendini zırhını aramaya başlar. Bu esnada Quan Chi diğer karanlığın büyük savaşçıları Shao-Kahn, Onaga ve Shang-Tsung'a karşı toplar. Quan Chi, Blaze'in sahip olduğu gücü aramaya başlar; bu güç onu yenene geçecekti. Bu aramalar esnasında Taven'in koruyucu ejderhası ''Orin'' öldürülür. İyiler de kötüleri durdurmak için bu güce sahip olmak istiyorlardı.


(MK7 Armageddon başlangıç) Delia'nın tahminlerindeki gibi savaş Edenia'ın bir kraterinin tepesinde olur. Taven bu bölgede görevine devam eder ve görevinin doğal sonucu olarak Blaze ile karşılaşacaktır; ya tüm savaşçıları yok edecek yada güçlerini ellerinden alacaktı. Anne ve babasını öldürenin de Taven'in kılıncını çalanın da Daegon olduğu ortaya çıkar. Daegon ve Taven, Taven'in zaferiyle sonuçlanan bir kavgaya girerler. Bu esnada savaşçılar da birbirleriyle savaşmaktaydı ve birden dururlar, ''Argus''un binlerce yıl önce inşa ettiği piramit ortaya çıkar. Bu sefer savaşçılar piramidin tepesine ulaşabilmek için birbirleriyle savaşmaya başlarlar. Daegon'un ölümüyle Taven kılıncını alır ve pramidin tepesine Blaze'i öldürmeye doğru yönelir. Ama sonunda Blaze'i öldüren Taven değildir, bu kişi Shao-Kahn olur. (MK7 Armageddon sonu) Aşağıda MK Armageddonun muhteşem açılış introsunu izleyebilirsiniz.

MK Armageddon Açılış introsu (TR alt yazılı)
Armageddon'un sonunda savaş alanında tüm savaşçılar ölmüş ve pramitin tepesinde Shao-Kahn ve Raiden kalmıştır. Blaze'in sayesinde elde ettiği güç ile Sha-Kahn Raiden'ı kolaylıkla yener. Raiden parçalanmış amuletini (kendine özgü özel muskası) bir araya toplar ve ölmeden önce son kez geçmişe mesaj göndermeye çalışır. Ölmeden önce geçmişe son sözleri ''Kazanmalı'' olur.

Mortal Kombat 9 Açılış İntrosu (Türkçe alt yazılı)
(Mortal Kombat 9 başlangıcı) Hikayenin başladığı yani MK1'in düzenlendiği sırada Shang-Tsung'un konuğu olarak bulundukları sırada Raiden'a gelecekteki tılsım ulaşır ve ''amulet'' çatlar.
Turnuvanın ilk iki maçında Johnny Cage, ''Reptile'' ve ''Baraka''yı yener. Liu-Kang ve Raiden, Cage'e Mortal Kombat'ın amacını anlatmaya çalışırlar, ama Cage inanmaz. Daha sonra Cage Sonya'a Special Forces ile irtibattayken rastalar ve ona yardım etmeyi önerir. Sonya ilk başta düşmanca davransa da Black Dragon üyesi Kano'un elinden kurtarınca fikri değişir. Cage ise Raiden'in sözlerindeki doğruları anlamaya başlar.

Baraka
Kano
Reptile
Raiden
Jax
Cage
Liu-Kang
SonyaRaiden Scorpion ve Sub-Zero arasındaki dövüşü ve yeni savaşçının oluşumunu gelecekten görür ve birşeyleri önlemek için Scorpion'la Sub-Zero'yu öldürmemesi halinde Elder God'ların klanını(Shirai Ryu) ölümlüler diyarından geri getirecekleri konusunda anlaşır. Scorpion, Sub-Zero ile Netherrealm'de dövüşür ve kazanır. Raiden'a söz verdiği gibi onu öldürmeyecektir. Ancak Quan Chi gelir ve Scorpion'a geçmişten görüntüler gösterir: Klanı yok edenin ve ailesini öldürenin Sub-Zero olduğuna inandırır. Scorpion öfkelenir ve Raiden'a verdiği sözden dönüp Sub-Zero'yu öldürür.

Scorpion
Sub-Zero
Quan-Chi

Raiden gelecekten görüntüler görmektedir ve olacakları önleme çabasındadır. Lin-Kuei klanı savaşçılarından Cyrax ile konuşur ve onu turnuva hakkında uyarır. Ancak Cayrex pek inanmaz ve Lin-Kuei klanına hizmet ettiğini söyler. Raiden ile konuşması Shang-Tsung tarafından öğrelinince Baraka ve Sheeva tarafından öldürülmek istenir. Arkadaşı Sektor da Cayrx'i uyarmak ister, Shang-Tsung'un tutumu yüzünden Cyrax Raiden'a inanır ve Shang-Tsung'a karşı gelir.

Cyrax
Sektor
Shang-Tsung
Sheeva 

Turnuvada bir çok savaşçı birbiriyle dövüşüp birbirlerini turnuva dışı bırakırlar. Liu-Kang sırasıyla Kitna, Ermac ve Scorpion'u yener. Shang-Tsung, Liu-Kang'e karşı son kozu ''Goro''yu da kullanır ancak Liu-Kang Goro'yu da yener. Son maç Liu-Kang ve Shang-Tsung arasında olur ve Liu-Kang kazanır. Dünya savaşçıları kazanmıştır. Raiden birşeyleri değiştirdiğini ve dünyanın kurtulduğunu düşünür. Ancak amuletine baktığında çatlamaya devam ettiğini görür.

Ermac
Kitana
Jade

 Aşağıda bu anlatılan ilk kısmı izleyebilirsiniz.

  Mortal Kombat 9 Story 1. BölümDünyanın kazanmasıyla Shao-Kahn Shang-Tsung'un öldürülmesini emreder. Ancak Shang-Tsung Outworld'de yeni bir turnuva düzenlemeyi önerir. Shang-Tsung bunu mecbur kılmak için Shaolin tapınağına saldırır ve Sonya'yı da kaçırır. Dünya savaşçıları da bunun arkasından Outworld'e giderler. Dünya savaşçıları Sonya'yı kurtarmaya çalışırken Kitana da kendi gerçek geçmişini öğrenmeye başlar. Bu esnada Smoke ve Sub-Zero'nun küçük kardeşi Sub-Zero'ya ne olduğunu öğrenmek için Outworld'e giderler. Outworld'de Ermac Jax'ı kollarından eder. Raiden'nın yardımıyla Smoke Lin-Kuei klanının elinden ve sayborga dönüştürülmekten kurtulur. Ancak bu kez Sub-Zero (Sub-Zero'nun küçük kardeşi) sayborga dönüştürülür. Raiden yanlışlıkla zamanın akışını değiştirmiştir. Raiden Kung-Lao'ya yeni MK şampiyonu olabileceğini söyler. Kung-Lao Kintaro'yu da yener ancak Shao-Khan tarafından öldürülür. Buna kızan Liu-Kang Shao-Khan'ı öldürür (öldürdüğünü sanar). Quan-Chi'nin büyüsüyle Shao-Khan ölmekten kurtulur. Shao-Kahn Edenia'yı aldığında Kıral Jerrod'un karısı intihar ederek kendini öldürmüş olan Kitana'nın da annesi Kraliçe Sindel'i yine Quan-Chi'nin kötü büyüsüyle canlandırmaya karar verirler.
Aşağıda bu anlatılanlar ışığında hikayenin ikinci kısmını izleyebilirsiniz.

 Mortal Kombat 9 Story 2. Bölüm


İstilacı tim dünyaya saldırır. Bu sırada iki polis Stryker ve Kabal Reptile, Kintaro ve Milena ile savaşırlar. Malesef Kabal Kintaro'nun yoğun ateşine maruz kalır. Stryker Ermac'ı yenince Nightwolf Raiden'a katılıp dünyayı kurtarmak için yardım etmesini ister. Bu arada Kabal, Kano tarafından Outworld'e kaçırılır.

Stryker
Kabal
Nightwolf

Smoke Cyber Sub-Zero ile karşılaşır; Raiden'ın yardımlarıyla onu yener ve insansı özünü kurtarır. Daha sonra Smoke ve Cyber Sub-Zero da dünya koruyucuları yanında yer almaya başlarlar. Dünya koruyucuları Raiden, Liu-Kang, Kung-Lao, Sonya, Cage, Jax (yeni sibernetik kollarla), Kitana, Jade, Smoke, Cyber Sub-Zero, Stryker, Lin-Kue klanı savaşçıları ve Sektor ile karşırlar. Sektor'u yenerler ve Sektor'un datasındaki bilgileri alırlar.

Cyber Sub-Zero
Kung-Lao
Smoke

Cyber Sub-Zero, Quan-Chi'nin Outworld ve Dünyayı birleştirmek için dünyadaki insanların ruhlarını kullandığını öğrenir. Bu esnada önceden abisi olan Nooob-Saibot (Scorpion tarafından öldürülen Sub-Zero) ile karşılaşır. Noob (Sub-Zero) , Quan-Chi tarafından yeniden canlandırılmış ancak eskisi gibi değildir. Nightwolf Quan-Chi'nin ayinini durdurur. Dünya savaşçılarından Raiden, Liu-Kang, Sonya ve Cage hariç tümü Shao-Kahn'nın yeniden canlandırdığı (Quan-Chi'nin büyüsüyle) Sindel tarafından öldürülür. Nightwolf kendinden ödün vererek hem kendisini hem de Sindel'i yaptığı büyüyle öldürebilir.Bunlar olurken Raiden, ''Kazanmalı'''dan kastedilenin Shao-Kahn olduğunu kavrar. Ölen arkadaşlarının ve de özellikle Kitan'nın sorumlusunun Raiden olduğunu düşünen Liu-Kang Raiden'a öfkelenir ve karşı gelerek kavgaya tutuşurlar. Raiden istemeden Liu-Kang'i öldürür. Raiden Shao-Khan ile son bir kavgaya tutuşurlar. Shao-Kahn kolaylıkla Raiden'ı yener. Ancak Elder God'lar duruma müdahale eder. Elder God'ların verdiği güç ile Shao-Kahn'ı yener. Geri kalan son savaşçılar Cage ve Sonya ile dünyayı yeniden inşa etmektir şimdiki görevleri.


Shinnok


Shinnok ve Quan-Chi belirirler. Bu durumu lehlerine kullanmak ve Netherrealm'den sonra Outworld ve Dünyayı ele geçirmek için işe koyulmaya başlarlar. (MK9 sonu)
Aşağıda bu anlatılanlar ışığında hikayenin üçüncü ve son kısmını izleyebilirsiniz.

 Mortal Kombat 9 Story 3. Bölüm
MK X çıktığında hikaye kaldığı yerden devam edecek....